پنجره کشویی upvc و آلومینیومی

زودرن پنجره آلومینیومی پنجره کشویی

زودرن پنجره آلومینیومی پنجره کشویی

پنجره کشویی upvc و آلومینیومی(slider) در دو نوع تک ریل و مونو ریل(جفت ریل) موجود می باشد. در پنجره کشویی تک ریل جهت بازشو از یک طرف می باشد ولی در پنجره کشویی جفت ریل میتواند از دو جهت باز شود.

اصلی ترین دلیل انتخاب پنجره upvc و پنجره آلومینیومی کشویی عدم اشغال محیط توسط پنجره می باشد. معمولا یک غلطک بر روی پروفیل فریم قرار میگرد تا لنگه بازشو بتواند راحت روی آن حرکت کند.

از انجایی که پنجره کشویی در بحث آبندی و عایق بودن صدا و حرارت نسبت به پنجره های لولایی عملکرد ضعیف تری دارد معمولا به مشتریان توصیه خرید پنجره upvc و آلومینومی کشویی را نمیکنیم و اگر بحث فضا مطرح باشد معمولا پنجره های دوحالته را پیشنهاد می دهیم.

قطعات پنجره کشویی upvc و آلومینیومی

پروفیل فریم کشویی از ریل هایی تشکیل شده است که لنگه بازشو با استفاده از غلطک بر روی آن حرکت می کند. ما بین پروفیل فریم کشویی و پروفیل لنگه کشویی، غلطک هایی قرار می گیرد که موجب آسان شدن حرکت لنگه بازشو می گردد.

در سیستم پنجره دوجداره Upvc ریلی قطعات روبرو بکار می رود که هریک وظایف مختص به خود را دارند.

غلطک های مورد استفاده در پنجره دوجداره کشویی تمامی وزن شیشه و لنگه بازشو را بر روی خود دارند; بنابراین این غلطک های کشویی تاثیر زیادی بر روی روان بودن حرکت لنگه کشویی بر روی ریل دارد.

متاسفانه در برخی موارد مشاهده شده که برای ارزان شدن قیمت پنجره دوجداره کشویی Upvc از غلطک های کشویی استفاده می شود که کیفیت نامطلوبی دارند و با گذشت زمان موجب عدم کارکرد پنجره کشویی دوجداره می شوند.

یراق پنجره دوجداره کشویی upvcمحل قرارگیری غلطک در تصویر روبرو مشاهده می شود.

پنجره کشویی upvc و آلومینیومی

پنجره کشویی upvc و آلومینیومی

انواع شکل پنجره دوجداره کشویی

پنجره upvc کشویی را می توان در شکل های زیر در نظر گرفت.

شکل اول از سمت راست، تنها در پنجره دوجداره کشویی جفت ریل قابلیت اجرا دارد.

پنجره کشویی upvc و آلومینیومی