پنجره مناسب خانه شما

پنجره مناسب خانه

پنجره مناسب خانه شما

خریدن یک پنجره شاید در ظاهر ساده باشد اما بخواطر انواع زیاد آن ها این انتخاب کمی سخت میشود چون باید بین نوع آلومینیومی، upvc و غیره یک انتخاب داشته باشید. برای همین یک سوال پیش می آید: چه پنجره مناسب خانه شما است ؟

چه پنجره ای مناسب خانه شماست ؟

چه معیار ها ای در یک پنجره مناسب خانه شما است ؟

۱- سازگاری پنجره با نمای اصلی ساختمان

اگر پنجره دوجداره ای که برای منزل خود می خواهید انتخاب نمایید باید انتخابی داشته باشید که با نمای اصلی ساختمان سازگاری داشته باشد. طرح پنجره، رنگ پنجره و ابعاد آن باید با نمای ساختمان سازگاری داشته باشد. 

  • نمای ساختمان شما رومی و با سنگ تراورتن روشن است؟ شما می توانید از پنجره طرح جوبی و یا آلومینیوم قهوه ای سوخته استفاده نمایید. و همچنین از طرح های قوسی شکل و مستطیلی استفاده نمایید. 
  • نمای شما مدرن و از رنگ سفید و چوب در نما استفاده شده است؟ شما می توانید از پنجره های آلومینیومی و یا upvc به رنگ نوک مدادی و در اشکال مستطیل شکل و بزرگ مثل پنجره مدل لیفت اند اسلاید استفاده نمایید. 
  • نمای شما سنتی و از آجر بهمنی استفاده شده است؟ شما می توانید از پنجره ه های طرح جوب و یا ارسی استفاده نماید. 

بیشتر بخوانید: طول عمر انواع پنجره ها

۲- تاثیر منطقه بر پنجره مناسب خانه شما

  • اگر ساختمان شما در کنار خیابان اصلی و یا بزرگراه قرار گرفته است باید برای پنجره دوجداره لولایی خود از شیشه های دوجداره ترکیبی استفاده نمایید تا ۷۰ درصد ورودی و آلودگی صوت را بگیرد و همچنین حتما از پروفیل سری ۷ ویستابست و یراق دوحالته roto آلمان استفاده نمایید. باید یک پنجره کاملا عایق صوت استفاده نمایید. 
  • اگر منزل شما در یک کوچه می باشد و آلودگی صوتی به شدت بزرگراه و خیابان اصلی نمی باشد، شما می توانید از یک پنجره دوجداره استاندارد با شیشه دوجداره صنعتی ۶میل و ۴ میل استفاده نمایید و دیگر نیازی به هزینه بیشتر نمی باشد. 
  • اگر منزل شما در محیطی قرار دارد که دوده و گردوغبار بسیار است، هرگز از پنجره upvc و یا پنجره آلومینیومی مدل کشویی استفاده ننمایید زیرا عایق کامل و ۱۰۰ درصد نمی باشد. 
  • اگر در یک محیط سردسیری هستید و در طی روز می خواهید از حداکثر گرمای خورشید جهت گرم کردن منزل خود استفاده نمایید حتما از شیشه های low-e و یا کنترل کننده انرژی استفاده نمایید. ساختار این شیشه ها بصورتی است که اشعه ماورای خورشید و اشعه های مضر را می گیرد ولی حداکثر گرمای خورشید را به داخل هدایت می کند.  اگر نمی خواهید هزینه شیشه های low-e  را بدهید از شیشه سه جداره  و یا شیشه دوجداره ای که یک جدار ان لمینیت شده باشد استفاده نمایید. 
  • اگر منزل شما در یک منطقه گرمسیری است و تابش نور خورشید به شدت آزار دهنده است، از پنجره دوجداره به رنگ سفید استفاده نمایید تا گرما را کمتر جذب خود نماید و همچنین از شیشه دوجداره ای استفاده نمایید که یک جدار آن رفلکس و یک جدار دیگر آن لمینینت شده باشد، و یا بهترین حالت این است که از شیشه sun energy استفاده نمایید که جلوی ورود گرمای خورشید را به داخل می گیرد. این شیشه جهت ساختمان های لوکس و هوشمند بسیار مناسب و ایده آل می باشد. شما با توجه به شرایط محل نصب پنجره می توانید به این سوال”کدام پنجره دوجداره مناسب منزل شماست؟ “پاسخ دهید. 

۳- سایز پنجره های ساختمان:

اگر در طراحی ساختمان شما از پنجره های بزرگ استفاده شده است ، پیشنهاد می گردد که هرگز به دنبال پنجره upvc نروید و اگر می روید حتما از پروفیل سری هفتاد ویستابست با گالوانیزه قوطی استفاده نمایید.

بهتر است در ابعاد بزرگ پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک استفاده نمایید. پنجره upvc بسیار پنجره خوبی است اگر استاندارد تولید شده باشد، اما در ابعاد بزرگ محدودیت دارد و نباید پنجره بزرگ سایز با پروفیل upvc ساخته شود.