پنجره لیفت اند اسلاید

پنجره لیفت اند اسلاید

پنجره لیفت اند اسلاید

پنجره دوجداره لیفت اند اسلاید
پنجره دوجداره لیفت اند اسلاید

پنجره دوجداره لیفت اند اسلاید

پنجره لیفت اند اسلاید پنجره ای است که بیشتر برای محیط هایی استفاده می شود که مقابل آن منظره هایی مانند جنگل ، دریا ، کوه ، استخر باشد و یا در ساختمان هایی که ارتفاع زیادی دارند که استفاده از این پنجره ها وسعت دید زیادی را در محیط ایجاد می کند و باعث می شود داخل ساختمان نورگیری بهتری داشته باشد و باعث زیبایی هر چه بیشتر تر محیط داخل و نمای ساختمان می شود.
پنجره های لیفت از کف محیط تا سقف کشیده می شود و روی ریل سوار است که باز و بسته شدن درب به راحتی صورت می گیرد و همچنین دارای ابعاد و اندازه های مختلف می باشد.
البته فقط زیبایی دلیل خرید این پنجره ها نیست بلکه عایق بودن این پنجره ها در برابر صوت ، حرارت ، تغییرات آب و هوایی و همچنین گرد و غبار است که به خوبی محیط داخلی را از هر گونه صدا و گرما و سرما و گرد و غبار حفظ می کند.

عایق پنجره لیفت اند اسلاید بسیار قوی است زیرا در ساختار آن از لاستیک های مخصوصی به نام لاستیک EPDM استفاده شده است که به خوبی درز گیری را انجام داده و به خوبی روی ریل پنجره سوار است و بهترین عایق برای پنجره دوجداره آلومینیوم می باشد.


طریقه ی کارکرد این پنجره به این شکل است پس چرخاندن دستگیره آن، بخش بازشو پنجره به بالا می رود و از فریم خود خارج می شود ، سپس با استفاده از چرخ های روی ریل به سمت چپ یا راست باز و بسته می شود ، به عبارت دیگر کلمه ی لیفت به معنی بلند شدن است و کلمه ی اسلاید یعنی در عرض حرکت دادن ، دلیل اینکه بعد از لیفت کردن از فریم خود فاصله می گیرد این است که باز و بسته شدن آن به راحتی شکل بگیرد و همچنین موقعی بسته می شود و داخل فریم خود قرار می گیرد به بهترین شکل ممکن بتواند وظیفه ی عایق کاری را انجام دهد.


پس از آشنایی اولیه با پنجره دوجداره لیفت اند اسلاید می خواهیم بدانیم که چه ویژگی هایی باعث متمایز شدن این پنجره ها با دیگر پنجره های دوجداره می شود پس با ما در ادامه همراه باشید.

پنجره آلومینیومی لیفت اند اسلاید
پنجره آلومینیومی لیفت اند اسلاید

ویژگی های پنجره لیفت اند اسلاید

یکی از ویژگی های پنجره لیفت اند اسلاید آسانی باز و بسته شدن آن است همچنین این پنجره در مدل های شیشه سکوریت یا شیشه های ضد گلوله و انواع دیگر شیشه موجود می باشد، جنس پروفیل این پنجره ها هم می تواند پنجره UPVC یو پی وی سی باشد و هم به نوع ترمال بریک آلومینیوم نیز قابل طراحی و تولید است، اندازه ی فریم این پنجره بین ۱۲ تا ۱۶ سانتی متر است و پهنای آن بین ۱۴ تا ۱۷ سانتی متر است و همچنین در ارتفاع های مختلف و وزن مختلف قابلیت اجرا را نیز دارند.

پنجره های لیفت مزایای زیادی دارد که این موارد را در زیر نام برده ایم :

 • ایجاد نمای یک تکه و بسیار زیبا از کف تا سقف
 • پروفیل با کیفیت بهتر نسبت به پنجره های کشویی
 • قابلیت شستشو و نظافت آسان
 • وجود لاستیک های ای پی دی ام برای روانی چرخ ها بر روی ریل و عایق کاری بهتر
 • امکان نصب شیشه های مختلف
 • عایق بودن بهتر در برابر آلودگی صوتی ، گرد و غبار ، حرارت و برودت هوا
 • استفاده از یراق آلات با کیفیت در ساخت آن ها

  همانطور که ملاحظه کردید پنجره های لیفت مزایای زیادی دارد ولی اگر بخواهیم نقطه ضعف این پنجره را نام ببریم می توانیم به قیمت بالای آن نسبت به پنجره های دیگر اشاره کنیم که البته اگر نقشه و ساختار ساختمان این اجازه را بدهد که در بخشی از ساختمان از پنجره دوجداره لیفت اند اسلاید استفاده کرد حتماً این کار را انجام دهید و به خاطر هزینه بالاتر از ساخت این پنجره صرف نظر نکنید.

  در ادامه ی این مطلب عوامل تاثیر گذار در قیمت پنجره ی لیفت اند اسلاید را بررسی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.
یراق پنجره لیفت اند اسلاید
یراق پنجره لیفت اند اسلاید

عوامل تاثیر گذار در قیمت پنجره لیفت اند اسلاید

اصولاً این پنجره ها نسبت به پنجره های دوجداره معمولی دارای قیمت بیشتری هستند ولی گزینه هایی که می تواند در قیمت آن دخیل باشد شامل موارد زیر است :

 • استفاده از یراق پنجره لیفت اند اسلاید با کیفیت خارجی که این یراق آلات اکثراً ایتالیایی یا آلمانی هستند.
 • ابعاد پنجره در قیمت پنجره ی لیفت نقش بسزایی دارد زیرا هر چقدر ابعاد پنجره بزرگتر باشد قیمت آن نیز بیشتر می شود.
 • جنس شیشه پنجره دوجداره لیفت اند اسلاید در قیمت این پنجره ها تاثیر گذار است.
 • نوع پروفیل مصرفی در ساخت پنجره لیفت تاثیر زیادی در قیمت تمام شده این پنجره ها دارد. اینکه این پنجره ها با پروفیل یو پی وی سی و یا پروفیل آلومینیوم ساخته شود نقش بسیار زیادی در قیمت پنجره های لیفت دارد.
خرید پنجره لیفت اند اسلاید
خرید پنجره لیفت اند اسلاید

خرید پنجره لیفت اند اسلاید

اگر قصد خرید پنجره Lift & Slide برای ساختمان تان دارید اول باید محیط محل مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید و یا با تماس با مشاوران زودرن و ارسال عکس محل مورد نظرتان و بررسی شرایط و محل مورد نظر برای ساخت پنجره توسط متخصصان زوردن، پنجره مناسب ساختمان شما را طراحی کرده و برای شما ارسال می کنند، بعد تصمیم به انتخاب نوع پنجره بگیرید.

به طبع وقتی منظره ای مانند دریا یا جنگل و یا استخر در روبروی شما قرار دارد هزینه کردن برای این نوع از پنجره ها ارزش بالایی دارد؛ چرا که پنجره دوجداره لیفت به خوبی می تواند در نمای داخلی و خارجی ساختمان شما تاثیر گذار باشد.


موارد استفاده از این پنجره هم می تواند در پذیرایی ساختمان شما باشد و یا در بالکن ها که بسته به انتخاب خود می توانید از آن ها استفاده کنید.


قبلاً در این مکان ها از سیستم پنجره دوجداره کشویی استفاده می شد ولی ایراد پنجره دوجداره کشویی نداشتن عایق بود که این مشکل در پنجره های Lift & Slide مرتفع گردیده است که در نهایت با انتخاب این پنجره می توانید با خیال راحت از محیط داخلی ساختمان خود لذت ببرید و از یک تکنولوژی فوق العاده در ساختمان خود بهره مند شوید که زیبایی را در کنار امنیت برای شما به ارمغان می آورد.


با تشکر از شما عزیزان که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید از شما می خواهیم که دیدگاه های خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

پنجره دوجداره لیفت اند اسلاید زودرن

مشاوره رایگان زودرن

با ما تماس بگیرید

۳۴۸ ۳۶ ۸۸۸ – ۰۲۱