پنجره دوجداره ریلی

پنجره دوجداره ریلی

پنجره دوجداره ریلی با توجه به عملکرد و ساختار آن به یکی از محبوب ترین انواع پنجره دوجداره در میان مشتری ها و مهندسین معمار، تبدیل شده است.
از آنجایی که قیمت برای مصرف کنندگان اهمیت بالایی دارد. قیمت این مدل بسته به اینکه پنجره upvc باشد و یا پنجره آلومینیومی ترمال بریک و همچنین نوع یراق آلات و عملکرد بازشو آن متفاوت می باشد.

ابعاد مجاز پنجره دوجداره ریلی

با توجه به ساختار پنجره upvc، این پنجره مناسب جهت ابعاد بسیار بزرگ نمی باشد. و تا عرض ۳ متر و ارتفاع ۲.۲۰ حداکثر مناسب می باشد و نباید از این ابعاد بزرگ تر باشد.
جهت ابعاد بزرگتر و رسیدن به بازده ۱۰۰ درصدی عایق سرما و گرما و صوت بهتر است از پنجره فولکس واگنی مدل upvc استفاده شود.

پنجره دوجداره ریلی آلومینیومی از دیگر انواع پنجره دوجداره ریلی می باشد. استفاده از جنس آلومینیوم و یا upvc بسته به سلیقه و ابعاد پنجره دوجداره و سبک معماری استفاده شده در ساختمان می باشد. بسیاری از افراد جنس آلومینیوم را ترجیح می دهند به upvc و یا بالعکس.
البته در استفاده از آلومینیوم جهت تولید پنجره، اگر پنجره عایق می خواهید باید از نوع ترمال بریک استفاده شود که انتقال حرارت ، گرما و سرما از سمت بیرون به داخل فضا انتقال داده نشود.

چنجره دوجداره ریلی

نکات تخصصی مهم

علاوه بر سلیقه در انتخاب نوع جنس پنجره دوجداره که آلومینیومی و یا upvc باشد نکات دیگری نیز قابل اهمیت می باشد مثل ابعاد پنجره و شرایط آب و هوایی منطقه.
بعنوان مثال جهت ابعاد بزرگ بهتر است حتما از آلومینیوم استفاده شود، با توجه به بالا بودن عدد ممان اینرسی پروفیل آلومینیوم – ۱۵ به بالا- نسبت به پروفیل upvc – حداکثر تا ۱۱ cm4 – بهتر است جهت کاهش لرزش و مقاومت در برابر فشار وارد شده از طرف باد، در بعضی موارد حتما باید از پروفیل آلومینیوم استفاده شود.

پنجره دوجداره ریلی مدل آلومینیوم مناسب جهت ابعاد حداکثر تا ارتفاع ۲.۴۰ و عرض ۳ متر می باشد.
این نوع پنجره تا میران ۷۰ تا ۸۰ درصد عایق می باشد و اگر می خواهید به بازده ۱۰۰ درصدی برسید بهتر است بجای استفاده از یراق کشویی roto از یراق فولکس واگنی roto استفاده نمایید که بازشو این پنجره مدل ماشین ون و فولکس واگن می باشد به صورتی که ابتدا حدود ۱۰ سانت به سمت داخل می آید و سپس در ریل خود قرار می گیرد و به کنار می رود.

در کل پنجره دوجداره ریلی با توجه به سهولت در باز و بسته شدن و نگرفتن فضا در هنگام باز شدن ، پنجره مناسبی جهت استفاده عموم می باشد امید است با مطالب گفته شده در بالا توانسته باشیم راهنمایی کوچکی در ارتباط با انتخاب و قیمت نوع پنجره دوجداره ریلی، کرده باشیم.

مزایای پنجره دوجداره ریلی

  • سهولت باز و بسته شدن
  • داشتن زیبایی ظاهری
  • مناسب برای فضاهای کوچک و با دسترسی محدود
  • مناسب برای نصب انواع مدل های پرده
  • باز شدن آسان حتی در زیر پرده های کرکره ای

معایب پنجره دوجداره ریلی

اولین ایراد پنجره ریلی آن است که عایق خوبی محسوب نمی شود به همین دلیل است که تولید پنجره sliding در اروپا متوقف شده است. صدا، سرما، گرد و خاک فقط به میزان ۷۰ درصد گرفته می شود. لذا برای مناطق با آلودگی صوتی و گرد و خاک بسیار مناسب نیست.

دومن عیب پنجره دوجداره ریلی در این است که همیشه بخشی از شیشه قابل تمیز کردن نیست. در مدل های قدیمی تک جداره لنگه ها به راحتی باز می شدند. در این حالت پس از تمیز کرن شیشه ها دوباره لنگه پنجره سر جای خود قرار می گرفت. اما در مدل های دوجداره ترمال بریک پنجره upvc این کار به راحتی امکان پذیر نمی باشد و باید نصاب پنجره این کار را انجام دهد.

مدل ریلی برای پنجره های خیلی بزرگ وخیلی کوچک مناسب نیست. به عبارتی اگر عرض پنجره بیشتر از ۴ متر و یا کمتر از ۷۰ سانتی متر باشد قابل استفاده نیست.

در این مدل پنجره امکان استفاده از توری وجود ندارد.

چفت و بست آن در مقایسه با سایر مدل ها سست تر است.

معمولا پروفیل بازسازی ندارند.

به دلیل طراحی ریلی، قاب آن نسبتا سنگین است. که در صورت عدم استفاده از غلتک های باکیفیت، بازشو آن به سختی حرکت می کند.

در هنگام وزیدن باد، اصطلاحا پنجره زوزه می کشد.

جهت استعلام دقیق قیمت و آنالیز دقیق ابعاد بهتر است با ما تماس بگیرید.