پنجره دوجداره آکاردئونی یا Fold & Slide

پنجره دوجداره آکاردئونی یا Fold & Slide

یکی از انواع پنجره های دوجداره ، پنجره دوجداره آکاردئونی یا Fold & Slide است که در هنگام بازدید بسیار جلب نظر می کند و کارکرد آن بسیار برای عموم جالب است.

پنجره دوجداره آکاردئونی یا Fold & Slide

پنجره دوجداره آکاردئونی همانند پنجره دوجداره فولکس واگن (Tilt & Slide) از نوع پنجره های دوجداره با یراق خاص محسوب می شود که در مقالات گذشته به تشریح و چگونگی کارکرد پنجره فولکس واگن (Tilt & Slide) پرداختیم و حال قصد داریم در این مقاله شما را با پنجره دوجداره با یراق آکاردئونی ( Fold & Slide ) در سیستهمای یو پی وی سی آشنا کنیم.

در مقام قضاوت می بایست گفت پنجره دوجداره آکاردئونی ( Fold & Slide ) نسبت به پنجره فولکس واگنی(Tilt & Slide) دارای پیچیدگیهای خاص بیشتری می باشد، چه در هنگام تولید و چه در هنگام نصب و اجرا و همچنین نوع کاربری و فواید این دو نوع پنجره دوجداره در ساختار ( جدا از بحث کنترل انرژی و کاهش صدا ) با هم کاملا متفاوت است.

پنجره دوجداره با یراق آکاردئونی UPVC

پنجره دوجداره آکاردئونی عموما در مکانهایی با عرض بسیار زیاد استفاده می شوند که می تواند در اجرا بسیار بیشتر از پنجره فولکس واگنی باشد.

جالبترین مسئله در زمان وجود این پنجره این است که در هنگام نیاز شما می توانید کل پنجره و قسمتهای میانی ( اعم از پروفیل بازشو و یراق آلات و شیشه دوجداره ) را به سمت کناره ها هدایت کنید و این در حالی است که در مقابل دید شما فضای پشت پنجره به طور کامل قابل رویت می باشد و هیچ قسمتی از پنجره در دید شما نخواهد بود.

پنجره دوجداره آکاردئونی یا Fold & Slide

این نوع پنجره دوجداره می تواند در ویلاها بسیار مفید باشد و جاذبه خاصی را به به محل اجرای خود بدهد.
همچنین این نوع پنجره می تواند در فصل زمستان فضای داخلی را کاملا ایزوله کند و در فصول دیگر در صورت باز کردن بازشو ها فضایی با دید کامل را در محل ایجادکند.

با توجه به تنوع در معماری و سلایق در ایجاد دکوراسیون می تواند ارتفاع و عرض محل استقرار اینگونه پنجره دوجداره متفاوت باشد که در نتیجه نوع تقسیم بندی و قطعات استفاده شده در پنجره با توجه به استانداردها متغییر می شود.

بسیار حائز اهمیت است که در صورت درخواست برای اجرا و استفاده از پنجره دوجداره آکاردئونی یا Fold & Slide از مشاوره کامل تولید کننده و نظرات کارشناسی آنها استفاده کنید تا بهترین نوع طراحی چه از نظر کاربردی و چه از نظر زیبایی و ایمنی برای شما صورت پذیرد.

همچنین استفاده از نوع یراق مصرفی و پروفیل یو پی وی سی پنجره دوجداره و نحوه تولید صحیح و اجرای آن بسیار حائز اهمیت است و در صورت رعایت نشدن هر کدام از آنها می تواند عدم رضایتمندی شما را در آینده به وجود آورد.

همانطور که در بالا گفته شد طراحی و تقسیم بندی لنگه ها در پنجره دوجداره آکاردئونی یا Fold & Slide با توجه به ارتفاع و عرض می تواند متفاوت باشد که در زیر نقشه تعدادی از حالات استاندارد این نوع پنجره برای شما به همراه توضیحات قرار داده شده است

مفهوم کلمه DIAGRAM در نقشه های زیر به تعداد و نحوه و تعداد تقسیم بندی است که به ترتیب از سمت چپ عدد اول تعداد کلی تقسیم بندی و عدد دوم تعداد بازشوهایی که به چپ و عدد سوم تعداد بازشوهایی است که به سمت راست حرکت می کنند. ( منظور از کلمه سش-Sash لنگه بازشو پنجره می باشد).

پنجره دوجداره آکاردئونی یا Fold & Slide

یکی از نکات بسیار مهم که باید در طراحی فریم و آماده سازی جای نصب پنجره دوجداره آکاردئونی یا Fold & Slide در نظر گرفت این است که عرض دهنه نباید بیش از ۵/۵ متر و ارتفاع آن نیز از ۲/۴۰ متر نباید تجاوز کند.

امید است با ذکر مطالب یاد شده بتوانید بهترین تصمیمات را در خرید و اجرا پنجره دوجداره آکاردئونی داشته باشید.

مزایا پنجره دوجداره آکاردئونی یا Fold & Slide:

  • مناسب جهت پوشاندن فضای بالکن
  • مناسب جهت گسترش فضای دید در ساختمان ویلایی
  • کاملا عایق
  • طول عمر بالا
  • عملکرد بسیار ساده با کارایی بسیار بالا
پنجره دوجداره آکاردئونی یا Fold & Slide

بازه عرض و ارتفاع پنجره دوجداره آکاردئونی یا Fold & Slide

  • میزان عرض بازشو: ۴۵ سانتی متر تا ۱۲۰ سانتی متر
  • میزان ارتفاع بازشو: ۶۰ سانتی متر تا ۲۴۰ سانتی متر
  • حداکثر طول ریل آکاردئونی: ۶ متر
  • حداکثر وزن بازشو: ۱۰۰ کیلوگرم


برای اطلاعات بیشتر حتما با ما تماس بگیرید.