parallax background

در و پنجره دوجداره آلومینیوم

گروه صنعتی زودرن در کارخانه واقع در شهرک شهید زواره ای با وسعت 1500 متر مربع با بهره گیری از جدید ترین و حرفه ای ترین دستگاهها وماشین آلات تمام اتوماتیک و مطابق با استاندارد های جهانی و کیفیت بالا در زمینه برش و ساخت پنجره های دوجداره آلومینیوم فعالیت دارد.

انواع پنجره دوجداره آلومینیوم

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

ترمال بریک یا گرما بند ،عایقی است که در سمت خارجی چارچوب سازه ها قرار میگیرد و مانع انتقال حرارت می شود . به دلیل مقاومت بالای آلومینیوم از این فلز به عنوان ماده اولیه در ساخت در و پنجره استفاده می کنند. آلومینیوم رسانای خوبی برای سرما و گرما است و میتواند گرمای زیادی را از طریق در یا پنجره ا ز دست بدهد. رسانا بودن آلومینیوم ایراد بزرگی است که برای رفع این ایراد، با دوخته شدن پلی آمید بین پروفیل های داخلی و بیرونی، ارتباط جداره داخلی با جداره بیرونی قطع می شود و پروفیل آلومینیوم تبدیل به عایق یا همان ترمال بریک می شود.

مزایای استفاده از پنجره های دوجداره ترمال بریک:

نویز،حرارت وسروصدا را حدود صد برابر کمتر نسبت به پنجره های معمولی انتقال می دهد.
به دلیل تعبیه یک لایه اضافه امنیت داخل ساختمان را تا چند برابر افزایش می دهد.
در برابر انتقال حرارت و اشتعال بسیار مقاوم هستند.
طول عمر بالایی دارند و کمتر دچار فرسایش و خوردگی می شوند.
یکی دیگر از مزیت های ترمال بریک این است که قسمت داخلی و خارجی میتواند رنگهای متفاوتی داشته باشد.

پنجره آلومینیومی نرمال

پنجره های نرمال بریک دقیقا از آلومینیوم های قدیمی استفاده میشود.با این تفاوت که برای زیبایی و بهبود کارایی سیری از کارها روی پنجره قرر گرفته است. از نظر زیبایی بسیار بهتر از نمونه هاای قدیمی است.

تفاوت پنجره های آلومینیومی ترمال بریک و نرمال

در پنجره آلومینیومی ترمال بریک از یک لایه عایق به نام پلی آمید استفاده شده است که باعث می شود پنجره یک عایق گرمایی داشته باشد.
ولی پنجره آلومینیومی نرمال این لایه را ندارد و همانگونه که گفته شد این نوع از پنجره همانند پنجره های قدیمی آلومینیومی می باشد که تنها برخی از خواص به آن مانند زیبایی اضافه شده است.

انواع رنگ در و پنجره آلومینیوم

رنگ آنادایز پروفیل آلومینیوم

آنادایز پروفیل آلومینیوم یک فرایند الکترو شیمیایی است که با فرو بردن ورق یا پروفیل آلومینیوم در مخزن پر از محلول اسید سولفوریک و عبور یک جریان برق با ولتاژ کم باعث اکسیده شدن آن می شود.آلومینیوم آنادایز شده سه برابر سخت تر از خود آلومینیوم است و مقاومت در برابر سایش طبیعی را پیدا می کند. به این ترتیب مقاومت در برابر خوردگی و سایش افزایش یافته و سطحی متخلخل بر روی آلومینیوم ایجاد می کند که پذیرش رنگ را راحت تر کرده و چسبندگی بهتری برای پرایمرهای رنگی و چسب ها فراهم می شود.

ویژگی پروفیل آلومینیوم آنادایز شده

افزایش درخشندگی آلومینیوم برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی یا خارجی افزایش مقاومت پروفیل آلومینیوم در برابر خوردگی و سایش افزایش قدرت چسبندگی برای مرحله رنگ کاری

رنگ پودری پروفیل آلومینیوم

رنگ پودری از طریق اسپری الکترواستاتیک (به شکل پودری) بر روی پروفیل آلومینیوم اکسترود شده پاشیده می شود. مراحل انجام رنگ پوششی پروفیل آلومینیوم به شرح زیر می باشد : از بین بردن گرد وغبار ،گریس و سایر ذرات خارجی از روی سطح پروفیل آلومینیوم که به این روش پاکسازی می گویند.از این طریق چسبندگی خوبی برای رنگ به وجود می آید و روکش پودری پوسته پوسته نمی شود. اسپری رنگ پودری بر روی پروفیل آلومینیوم گرما دادن پروفیل های آلومینیومی در یک کوره بزرگ پخت جهت به دست آوردن یک روکش رنگ یک دست و یکنواخت. خنک کردن پروفیل ها برخلاف رنگ آنادایز، رنگ پودری پروفیل آلومینیوم طیف گسترده ای از رنگ ها را شامل می شود و حتی می توان پروفیل آلومینیوم با طرح چوبی سفارش داد.

مزایای رنگ پودری پروفیل آلومینیوم

تنوع رنگ بالا که شامل طیف گسترده ای از رنگ های زیبا و روشن می شود. سازگاری بیشتر با محیط زیست نسبت به رنگ مایع. رنگ پودری پوششی ضخیم است و به آلومینیوم میچسبد بنابراین به راحتی تراشیده یا لایه برداری نمی شود.

مشاوره رایگان زودرن


با افتخار پاسخگوی شما هستیم


348 36 888 - 021