مقاومت پنجره دوجداره upvc دربرابر آتش

مقاومت پنجره دوجداره upvc دربرابر آتش

مقاومت پنجره دوجداره upvc دربرابر آتش

مقاومت پنجره دوجداره upvc دربرابر آتش

یکی از مهم ترین دغدغه های بسیاری از افراد در خصوص محل زندگی بعداز مقاومت پنجره دوجداره upvc دربرابر آتش ، ایمن بودن محل کار و زندگی می باشد که حتما باید به دور از حوادث خطرناک باشد و ممانعت از آن به عمل آورد.

یکی از وحشتناک ترین و خطرناک ترین حوادثی که امکان دارد در طول زندگی شخصی هر فردی به وجود بیاید آتش سوزی می باشد که انسان ها در بدو زندگی و در تمدن های گوناگون و دوره های گوناگون زندگی خود تاوان بسیاری را در این زمینه پرداخته اند.

مقاومت پنجره دوجداره upvc در برابر آتش

اما با پیشرفت هایی که در زمینه ی تکنولوژی در علوم مختلف به ویژه در حوزه ی معماری و شیمی به وجود آمده است اما تا به حال نتوانسته اند به ساخت مواد یا متریالی دست یابند که بتواند مشکل آتش سوزی را به صورت قابل توجهی حل کند.

با این وجود باید احتیاط لازم را در خصوص چنین مواردی داشته باشیم.

در بخش تولید مواد گوناگون توانسه اند به موفقیت هایی دست یابند و موادی را بسازند که آتش زا نباشد و همچنین مشتعل نباشد

که یکی از این مواد پنجره دوجداره upvc می باشد.

مقاومت پنجره دوجداره upvc دربرابر آتش: CPE

ترکیباتی که در پروفیل CPE به کار گرفته شده است، تعدیل کننده upvc می باشد که همین مورد موجب شده است تا پروفیل های upvc که برای درب و پنجره upvc به کار می رود آتشگیر نباشد و آتش را توسعه ندهد.

همچنین ترکیباتی که در ساختار پروفیل ها وجود دارد

و تثبیت کننده های حرارتی موجود در بافت آن باعث بالاتر رفتن مقاومت این پنجره ها نیز شده است

و همچنین موجب بی اثر شدن تابش شدید خورشید و مواردی که می تواند

به عنوان عامل محرک ایجاد آتش های کوچک بر روی پروفیل درب و پنجره دوجداره upvc گردد، شود.

نکته ی قابل توجه آن است که جنس ساختار و مواد پروفیل های پنجره ی upvc به گونه ای می باشد که

حتی در آتش های شدید هم به آرامی خواهد سوخت و موجب بیشتر شدن حریق نخواهد شد.

قابل ذکر است که شیشه های دوجداره استفاده شده در درب و پنجره upvc دارای ساختاری می باشند که در آتش سوزی به راحتی شکسته نخواهد شد و همچنین اکسیژن و هوا به حریق راهی نخواهد یافت برای همین کاملا مقاومت پنجره دوجداره upvc دربرابر آتش قابل تایید و زیاده.

مقاومت پنجره دوجداره upvc دربرابر آتش

ایمنی با درب و پنجره های upvc

آتش نگرفتن پنجره ها از آن جهت مورد اهمیت است که گسترش آتش می تواند سبب بروز بیشتر خطر و خسارات شود.

در بسیاری از ساختمان ها، با آتش سوزی های شدید، مصالح و قاب پنجره ها نیز آسیب می بینند، و پنجره فرو میریزد. حال در چنین شرایطی، اگر پنجره آهنی باشد، با وزن بسیار بالایی که دارد، با سقوط روی افراد یا اشیاء می تواند خطرات بیشتری را به وجود آورد.

اما پنجره های upvc سبک بوده و حتی در صورت سقوط، سبب آسیب بسیار کمتری می شوند.

واضح است که پنجره و درب های چوبی نیز خود به سرعت آتش گرفته و شعله را هرچه شدید تر و شرایط را خطرناک تر می کنند.

مزیت دیگری که پنجره های دوجداره upvc دارند، شیشه های آن است. این شیشه ها، نسبت به شیشه های پنجره های معمولی مقاومت بیشتری دارند، و درصورت شکستن پودر نشده و خطرات بیشتر را برای افراد به وجود نمی آورند.

استفاده از شیشه های سکوریت نیز می تواند روشی با اطمینان بسیار بیشتر در برابر آتش سوزی باشد. شیشه های سکوریت علاوه بر مقاومت بسیار بالاتر، در صورت شکستن ریزش ندارند.

نکته ی دیگری که سبب ایمنی بیشتر پنجره های UPVC در آتش سوزی می شود، این است که حتی در صورت شدید بودن آتش سوزی، پروفیل های UPVC پنجره به آرامی خواهند سوخت، که این سبب می شود تا حریق بیشتر نشده، و فرصت بیشتری برای دوری از خطر وجود داشته باشد.

مقاومت پنجره دوجداره upvc دربرابر آتش

آیا بدنه پنجره upvc در آتش می‌سوزد؟

حال به سوال اول مقاله بپردازیم آیا پنجره upvc به خاطر ساخته شدن از مواد مشتق نفتی خود آتش می‌گیرد. پروفیل ‌های upvc به طرز باور نکردنی در برابر آتش مقاومند. در آنها از ساختار‌های کلر دار استفاده می‌شود و به هیچ عنوان نمی‌توان آنها را به تنهایی آتش زد. این پروفیل‌ها وقتی در برابر حرارت مستقیم آتش به مدت بسیار طولانی قرار می‌گیرند تغییر شکل می‌دهند ولی نمی‌سوزند.

همین طور در ساختار بسیاری از پنجره‌های upvc از ورقه‌های فلزی درون پروفیل‌های upvc استفاده می‌شود. این کار خم کردن این پنجره‌ها را بسیار مشکل می‌کند و به آنها مقاومتی مانند پنجره‌های فولادی می‌دهد.
ضخامت بسیار زیاد پنجره‌ upvc نیز یکی دیگر از مواردی است که در برابر آتش آن را به شدت مقاوم می‌کند.

البته وقتی که آتش به شدت بالا می‌گیرد پنجره‌ upvc مانند دیگر مصالح ساختمانی مقاومت را از کف می‌دهد و تخریب می‌شود. در این حالت فولاد به کار رفته در ساختمان هم مقاومت خود را از دست می‌دهد و تخریب محکم ترین ساختمان‌ها محتمل می‌گردد.

اما یک اطمینان خاطر در ساخت و تجهیز خانه به پنجره‌های upvc وجود دارد و آن هم این است که شما با خرید و نصب این دسته از پنجره‌ها به هیچ عنوان خانه خود را در برابر آتش آسیب پذیر نمی‌کنید. پس با خاطری جمع به انتخاب پنجره upvc دلخواه خود بپردازید.