رنگ پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی

رنگ پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی

رنگ پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی

در این مقاله قصد داریم انواع رنگ پنجره دوجداره را معرفی کنیم و تاثیر رنگ های مختلف پنجره دوجداره در نمای بیرونی و همچنین دکوراسیون داخلی ساختان بررسی کنیم.

پنجره دوجداره یکی از پرکاربرد ترین موارد استفاده در ساختمان های تازه ساز و بازسازی شده می باشد. رنگ پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان بشدت تاثیر گذار است.

نور یکی از عوامل مهم در معماری ساختمان می باشد. از این رو طراحی پنجره نیز حائز اهمیت می شود.

پنجره ها علاوه بر انتقال نور در دکوراسیون داخلی ساختمان نیز نقش بسزایی دارند. پنجره های دوجداره به فضای داخل منزل زیبایی و سرزندگی می بخشند و با توجه به نیاز اقلیم و با هر طیف سلیقه‌ای در شکل و ابعاد مختلف قابل طراحی و اجرا هستند.

رنگ پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی

پنجره های دوجداره و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی

در دنیای مدرن امروز کمتر کسی را می توان یافت که دکوراسیون داخلی و محیط برایش اهمیتی نداشته باشد و ساده از کنارش عبور کند.

در کشور ما در سال‌های گذشته در و پنجره های دو جداره در انواع مختلفی به بازار عرضه شده است. برای مثال پنجره های upvc و آلومینیوم ، نماهای فریم لس و… معرفی شده اند.

یکی از سوالات مهم این است که آیا این نوع پنجره ها می توانند در دکوراسیون داخلی تاثیرگذار باشند؟ در جواب این سوال باید بگویم بدون شک بله؛ وجود زیبایی در ساخت ، رنگ بندی و ماندگاری بالای پنجره های دوجداره باعث شده است که بیش از ۹۰ درصد بازار پنجره دو جداره به این نوع محصولات اختصاص داشته باشد و میزان تقاضای آن روز به روز بیشتر شود.

رنگ پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی


بنابراین می توان گفت یکی از عوامل مهم در دکوراسیون داخلی وجود درب و پنجره های دوجداره ، upvc و آلومینیوم می باشد. چرا که علاوه بر دکوراسیون داخلی، نمای ساختمان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

تاثیر رنگ پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی

معماران و دست اندرکاران صنعت ساختمان؛ معمولاً از تنوع بسیاری در طراحی نمای خارجی و دکوراسیون داخلی ساختمان ها بهره می‌برند. در این میان، موضوع رنگ و نمای پنجره ها نیز قابل توجه می باشد.

به همین خاطر بسیاری از تولید کنندگان پروفیل های upvc نیز به آن توجه کرده اند و تکنولوژی آن را در اختیار گرفتند.
رنگ پروفیل پنجره upvc به صورت پیش فرض سفید می باشد. اما رنگ پنجره های دوجداره UPVC باید با طراحی نما و دکوراسیون داخلی دلخواه شما هماهنگ باشد. بنابراین تولید کننده پنجره دوجداره و Upvc مطابق با نیاز مشتریان پنجره های دوجداره Upvc را با رنگ‌های انتخابی مشتری تولید می‌کند.

رنگ اصلی upvc سفید می باشد و هرچه رنگ آن سفید تر و براق تر باشد بهتر است. یکی از مزیت های درب و پنجره های Upvc رنگ سفید آن است. چرا که در مقابل اشعه ماورای بنفش که برای انسان مضر است مقاوم اند.

رنگ پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی

رنگ قاب پنجره دوجداره و تاثیر آن بر دکوراسیون داخلی

تمام اجزای پنجره دوجداره بر زیبایی دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان تاثیر بسزایی دارد. اما یکی از مهم ترین اجزای آن قاب پنجره دوجداره رنگی می باشد؛که هم بر معماری داخلی و هم خارجی نقش مهمی دارد.

اما اینکه چرا استفاده از نمای دوجداره پنجره و شیشه های به مرور زمان با سایر نماها جایگزین شده است؛ علت آن این است که برای استفاده روزانه بیشتر از انرژی خورشیدی و کاهش دمای اطراف به نماهایی نیازمندیم که انتقال دهنده نور بیرون به داخل ساختمان باشد. به همین دلیل تاثیر و کاربرد رنگ قاب پنجره دوجداره بر زیبایی ، جلوه نما و دکوراسیون داخلی ساختمان شما تاثیر به سزایی دارد.

رنگ پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی

انواع قاب پنجره دوجداره

یکی از اجزای مهم پنجره دوجداره قاب ، یا چارچوب و یا فریم آن است. نوع قابی که انتخاب می کنیم صرفنظر از متریال به کار رفته در آن، باید با مکان و کاربرد آن در جایی که مورد استفاده قرار می گیرد همخوانی داشته باشد. در زیر به انواع قاب های پنجره دوجداره و رنگ بندی آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • قاب آلومینیومی پنجره دوجداره
  • قاب چوبی پنجره دوجداره
  • قاب upvc پنجره دوجداره
  • قاب فایبر گلاس پنجره دوجداره
  • قاب کامپوزیت پنجره دوجداره
  • قاب آهنی پنجره دوجداره

قاب آلومینیومی

این قاب ها محکم و در عین حال سبک هستند و تحمل وزن شیشه دوجداره سنگین را نیز دارند. هر نوع شیشه ای را می توان بر روی آنها نصب کرد. این قاب ها دارای رنگ بندی های بسیار متنوعی هستند و قابلیت هماهنگی با هر نوع دکوراسیون داخلی را دارند. البته باید اضافه کرد که این قاب ها به راحتی می‌توانند باعث اتلاف انرژی شوند و در معرض آلودگی و رطوبت دچار آسیب خواهند شد.

رنگ پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی

قاب چوبی

از جمله فریم هایی است که عایق حرارتی بسیار خوب و کارآمدی هستند. چوب را می‌توان به هر شکلی درآورد و قابلیت تغییر نیز دارند.

قاب Upvc

به دلیل وجود فضاهای خالی در ساختار قاب پنجره های upvc این قاب ها با لایه های عایق پر شده و مانع انتقال حرارت با محیط خارجی می شوند.

استفاده از این قاب ها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.
این قاب ها در شکل اندازه و رنگ های متنوعی اند و می توان در طیف رنگی و طرح های گوناگونی از جمله طیف چوب تولید شود. قاب های upvc، عایق دما، جریان الکتریسیته،ضد اشتعال و آتش سوزی هستند و موجب تشدید آتش سوزی نمی شوند.

قاب کامپوزیت

این قاب ها از فرآورده های کامپوزیتی چوبی ساخته می‌شوند. تبادل حرارت در قاب های کامپوزیت مانند قابهای چوبی معمولی خوب است، اما دوام آنها در برابر پوسیدگی بسیار بیشتر از چوب می باشند.

قاب فایبرگلاس

دو ویژگی برجسته قاب های فایبرگلاس دوام و مقاومت بالای آنها می‌باشد. خاصیت عایق بودن قاب های فایبرگلاس بسیار بیشتر از سایر انواع قاب ها بخصوص قاب های چوبی می باشد.

قاب آهنی

پنجره های آهنی نیز به صورت دو جداره قابل ساخت هستند که بزرگ‌ترین ویژگی آنها قیمت مناسبشان می باشد. قابهای آهنی قابل ترمیم اند و در صورت شکستگی لولاها دوباره مانند روز اولش می‌شوند. دارای قابلیت رنگ پذیری مناسب هستند و می توان آنها را مناسب با هر سلیقه ای رنگ زد.

البته این قابها مشکلات عایق پنجره آلومینیومی را نیز دارند و زنگ زدگی به مرور زمان از دیگر مشکلات پنجره هایی با قاب های آهنی می باشد.

پنجره دوجداره یکی از تکنولوژی های مهمی در صنعت درب و پنجره سازی است که امروزه به دلیل مزیت هایی که دارد روز به روز به مشتریان ان افزوده می شود. یکی از انواع پنجره های دوجداره، پنجره دوجداره رنگی هستند که بدلیل زیبایی و سهولت در کاربرد آن برای هر دکوراسیونی استفاده می شوند.

قیمت پنجره دوجداره رنگی

از آنجایی که نوع پروفیل ها، نوع شیشه، نوع بازشو پنجره ها و …. متفاوت هستند، پس نمی توان یک قیمت نهایی برای قیمت پنجره دوجداره رنگی اعلام کرد. برای اطلاع از قیمت و دریافت پیش فاکتور و نقشه پنجره دوجداره با شرکت زودرن تماس بگیرید.

پنجره دوجداره زودرن

مشاوره رایگان زودرن

با ما تماس بگیرید

۳۴۸ ۳۶ ۸۸۸ – ۰۲۱