توری پنجره های دوجداره

باز گذاشتن پنجره ها در ساعاتی از روز راه خوبی برای ایجاد جریان هوا در خانه می باشد. اما بهتر است از توری پنجره های دوجداره استفاده کنید تا از ورود حشرات آزارسان،پشه و مگس جلوگیری شود.
کارشناسان بهداشت معتقدند استفاده از مواد شیمیایی و سموم کشنده جهت از بین بردن حشرات برای انسان مضر می باشد و صحیح ترین راه برای جلوگیری از ورود حشرات ، جوندگان و مبارزه با آنها نصب توری روی پنجره هاست .
و از این رو برای آسایش و راحتی حال ساکنان و برای پبشگیری از ورود حشرات در پشت لنگه بازشوی پنجره ها توری نصب می شود.

توری پنجره های دوجداره

لزوم استفاده از توری پنجره های upvc

امروزه توری هایی با قاب های آلومینیومی،یو پی وی سی،چوبی یا فلزی در انواع کشویی،پلیسه،ثابت و جمع شونده برای انواع پنجره ها موجود است.باید قبل از نصب، آگاهی کافی از انواع توری ها داشته باشید تا با توجه به احتیاجتان گزینه بهتری را انتخاب کنید.

هنگام نصب توری به قصد مبارزه با حشرات نباید چیزی را از قلم انداخت و از جمله مهمترین پنجره ها برای نصب توری پنجره های دوجداره مربوط به سرویس بهداشتی و حمام می باشد.

همانطور که توری باعث جلوگیری از ورود حشرات می شود جلوی خروج آنها را هم می گیرد.
جای پیچ ها در روی اسپانیولت بسیار مهم است و بهتر است هر ۳۰ سانت یک پیج قرار گیرد. در سمت چرخ دنده بهتر است که پیچ ها به هم نزدیکتر بوده تا در اثر فشار دستگیره، اسپانیولیت از پروفیل جدا نشود.

بهتر است مقدار روکش اسپانیولت استاندارد باشد و تست مقاومت در آب و نمک را به مقدار ۳۰۰ ساعت گذرانده باشد تا درب و پنجره upvc در منطقه نمناک دچار خوردگی نشود.

سلامت محیط زیست و توری پنجره های دو جداره upvc

مراقب باشید که منبع تولید و یا ورود حشرات به خانه در داخل خانه نباشد.منفذهای دیوار،چهارچوب های در و چاه های توالت محل ورود و زندگی حشرات می باشد که می توان برای آنها از در پوشهای مخصوص استفاده کرد و منفذ دیوار و در را ببندید.سطل زباله کثیف منبع تولید پشه می باشد که باید از خانه خارج شود.

توری پنجره های دوجداره

توری لولایی آلومینیومی،توری ثابت آلومینیومی و توری ریلی آلومینیومی، توریهای قدیمی هستند که برای پنجره های آلومینیومی یا آهنی به کار می روند که مشکلات فراوانی از نظر پاکسازی و زیبایی دارند و از ورود نور جلوگیری می کند.و لذت دیدن منظره اطراف را به شکل قابل توجهی کاهش می دهند این توری ها با گذشت زمان کهنه شده و تغییر رنگ می دهند.

جنس توری های upvc

توری ویژه یو پی وی سی از نوع خاصی از الیاف فایبر گلاس با فناوری نوین ساخته می شود که ضد گردوغبار می باشد و دید را به طور چشمگیری کاهش نمی دهند. نوع توری رولی یا پلیسه می باشد که در پشت فریم پنجره جمع شده فریم این توری نازک و هماهنگ با پنجره است.ظاهر ساختمان را از حالت اولیه خارج نکرده،جلوی دید و نور را هم نمی گیرد. قاب توری های پنجره upvc یا با پروفیل upvc ساخته می شود که برای تقویت بیشتر،داخل پروفیل گالوانیزه استفاده می شود و یا از جنس آلومینیوم می باشد.که هماهنگ با رنگ پنجره ها رنگ می شوند.

توری پنجره های دوجداره

مزیت های توری پنجره های دوجداره upvc

توانایی ساخت در ابعاد گوناگون
قابل شستشو
توانایی دید محیط خارج تا ۹۰%
ضد زنگ
ضد اشتعال
ثبات بالا
توانایی نصب آسان
پایدار در برابر شرایط آب و هوایی
پایدار در برابر اشعه ماوراء بنفش
دور کننده گردوغبار و عایق ورود گردوغبار از بیرون به داخل

مراقبت توری های upvc

هنگام رنگ آمیزی و بنایی ساختمان، توری را با پوششی ضخیم کاملا بپوشانید یا توسط متخصصان،توری را باز کرده و دوباره نصب کنید. زمانی که از توری استفاده نمی کنید توری را ببندید. اگر توری به راحتی جا به جا نمی شود اول توری را تمیز کرده و سپس با اسپری، ریل بالا و پایین را روغن کاری کنید. از وارد کردن ضربه به قاب و توری جلوگیری کنید.

انواع توری پنجره های دوجداره upvc

 • توری پلیسه
 • توری رولینگ
 • توری ثابت upvc
 • توری لولایی upvc
توری پنجره های دوجداره

توری پلیسه بهترین و مناسبترین توری برای تمامی پنجره ها،درب ها،تراسها و محیط های بزرگ می باشد.که قابلیت نصب از چپ به راست و همچنین از راست به چپ را داراست.این توری پنجره های دوجداره در هنگام بسته شدن مانند آکاردئون جمع می شود.
امکان خرابی این توری کم است و به آسانی پاره و خراب نخواهد شد.
توری رولینگ به صورت کرکره ای توانایی جمع شدن را دارد توری آن متحرک ولی دارای فریم ثابت می باشد. توری لولایی به وسیله لولا قابلیت باز شدن را دارند مانند یک پنجره بازشو معمولی می باشد.

تفاوت توری پلیسه و لولایی

توری رولینگ به صورت کرکره ای توانایی جمع شدن را دارد توری آن متحرک ولی دارای فریم ثابت می باشد.
توری لولایی به وسیله لولا قابلیت باز شدن را دارند مانند یک پنجره بازشو معمولی می باشد.

تفاوت توری پلیسه و لولاییتوری مگنتیک

توری مگنتیک همانند توری پلیسه بوده ولی با این تفاوت که برای شستشوی توری پلیسه لازم است توری را حتما با بخارشوی شسته ولی توری مگنتیک را می توان به راحتی به صورت جمع شده جدا کرده و شستشو دهید.

مزیت توری مگنتیک

 • عرضه در اندازه های مختلف
 • نصب و مونتاژسریع آن
 • شستشوی آسان پنجره و توری وطراحی زیبا با توانایی جداسازی توری
 • امکان خرابی این توری کم است و به آسانی پاره و خراب نخواهد شد.
 • بسته شدن خودکار توری ها به سبب بکارگیری قفل مگنتی و کاربرد آسان
 • فرسایش کم و کاملا به صرفه
توری پنجره های دوجداره

نامگذاری توری براساس نوع حرکت

 • توری رولینگ،مدل بتا -روش حرکت: یک طرفه افقی – مورد استفاده: پنجره های یک لنگه بازشو
 • توری رولینگ،مدل آلفا – روش حرکت: بالا به پایین-عمودی – مورد استفاده: پنجره های کم ارتفاع و کوچک
 • توری رولینگ،مدل گاما – روش حرکت: دو طرفه افقی – مورد استفاده: پنجره های دولنگه بازشو با عرض زیاد
  این توری سخت ترین حالت را از لحاظ باز و بسته شدن دارد.
  -توری پلیسه عمودی – توری عمودی در پنجره هایی که در ارتفاع کم قرار دارد یا کم ارتفاع می باشد استفاده می شود.
 • توری پلیسه افقی – توری افقی برای پنجره هایی با ارتفاع زیاد متناسب می باشد.

روش شستشو و تمیز کردن توری پنجره های دوجداره

حتما برای بسیاری از شما هم تمیز بودن پنجره و اجزای آن اهمیت زیادی دارد. یکی از اجزای مهم پنجره‌ها، توری‌ها هستند. اگر بخواهید پنجره‌های خود را تمیز کنید، اما از توری‌ها غافل بمانید، قطعا زحمات شما برای برق انداختن شیشه‌های پنجره نیز به هدر خواهد رفت. شاید به نظر شما تمیز کردن توری پنجره های دوجداره آن‌قدرها هم راحت نباشد و اصلا همین موضوع باعث می‌شود که از خیر تمیز کردن و شستشوی توری‌ها بگذرید.

می‌خواهیم این نوید را به شما بدهیم که با چند ترفند ساده و آسان می‌توانید توری‌ پنجره‌های خود را به آسانی برق انداختن شیشه‌ پنجره‌ها تمیز کنید. شاید با خودتان فکر کنید که تمیز کردن توری‌ها ممکن است باعث آسیب دیدن و خراب شدنشان بشود، اما بهتر است بدانید که با شستشوی اصولی توری‌ها و به کار بردن مراحل صحیح تمیز کردن آن‌ها نه تنها توری‌ها را خراب نکرده‌اید، بلکه باعث افزایش طول عمر آن‌ها نیز شده‌اید.

اولین و ساده‌ترین راه برای تمیز کردن توری پنجره های دوجداره، استفاده از بخارشور است. بخارشور می‌تواند کثیفی‌ها و گردو خاک‌های جذب شده در توری پنجره را شستشو دهد و فلزهای توری را برق اندازد. در عین حال برخی از انواع توری‌ها مانند توری‌های مگنتیک، به آسانی قابل جدا شدن هستند و برای هر بار شستشو می‌توان آن‌ها را از قابشان جدا، تمیز و سپس در جای اول خود نصب کرد.

اگر بخارشور ندارید و تصمیم به تمیز کردن توری پنجره های دوجداره گرفته‌اید، بهتر است ابتدا با استفاده از یک جاروبرقی یا جارو شارژی، گرد و خاک‌های توری را در حالت باز شده جارو بکشید. سپس با استفاده از یک دستمال مرطوب روی توری و پشت آن را تمیز کنید. البته این کار کاملا توری پنجره را برق نمی‌اندازد، اما باز هم باعث تمیز شدن نسبی آن خواهد شد.

برای توری‌های ثابت یا انواع نازک‌تر توری پنجره های دوجداره که امکان آسیب دیدن دارند، بهتر است خودتان اقدام به تمیزکاری نکنید. در این مواقع بهتر است، از خدمات و سرویس‌هایی تخصصی که برای نظافت و شستشوی انواع درب‌ها و پنجره‌ها ارائه می‌شود استفاده کنید. زیرا اقدامات خودتان برای تمیز کردن توری ممکن است باعث آسیب دیدن توری شود و مجبور به تعویض تمام توری شوید.