تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی

تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی

تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی

تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی

احتمال تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی در صورتی پیش میاد که معمولا پس از خریداری ملک جدید امکان دارد در و پنجره های دوجداره استفاده شده در ساختمان مورد پسند ما نباشد که این اختلاف سلیقه امکان دارد به دلیل زیبایی، کاهش صدا، عدم نفود گرد و خاک به داخل ساختمان باشد که قاعدتا این دیدگاه در زندگی شهری امروزی مسئله درست و قابل تاملی است.

قبل از بحث در مورد امکان تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی توضیح کوتاهی در مورد این دو مدل بیان میکنیم.

پنجره لولایی

پنجره لولایی دارای دو حالت باز شوندگی به سمت چپ و راست می باشد که به دلیل سهولت در باز و بسته شدن و ویژگی های آنها مانند عایق بودن در برابر گرما و سرما و امنیت و عایق صوتی بودن بسیار مورد توجه هست و اگر در ساخت آنها تمام استاندارهای ممکن رعایت شود ماندگاری طولانی مدتی خواهند داشت و بر اثر باز و بسته شدن به تعویض قطعه نیاز نخواهند داشت و دچار تغییر رنگ و تغییر حالت نمی شود.

تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی

پنجره كشويي

پنجره كشويي یو پی وی سی نسبت به سایر متریالهای ساخت پنجره از قبیل آلومینیومی و آهنی عایق ترین حالت پنجره های کشویی می باشد .
اما با این اوصاف بدليل وجود فاصله ای که برای قراردادن ریلها و رفت و آمد لنگه بر روی فریم در میان لنگه بازشو و فریم وجود دارد , بهره وري كمتر در زمينه جلوگيري از اتلاف انرژي ، گرد و خاک و سرو صدا نسبت به انواع ديگر بازشوها دارد ، با توجه به اهمیت جلو گیری از اتلاف انرژی و به دلیل استفاده از حداکثر مزایای درب و پنجره های یو پی وی سی یراق آلات و پروفیل های کشویی این روزها كاربرد خود را كم كم از دست مي دهد .

تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی

مقایسه پنجره دوجداره لولایی و کشویی :

اصلی ترین تفاوت پنجره دوجداره کشویی و لولایی در میزان عایق بندی و قیمت نهایی می باشد.

پنجره دوجداره لولایی نسبت به پنجره دوجداره کشویی از عایق بندی بسیار مناسب تری برخوردار بوده و به دلیل اینکه در آن از لولا استفاده می شود اصطکاک میان لنگه و فریم در هنگام باز و بسته شدن کم است در نتیجه این پنجره نسبت به پنجره دوجداره upvc کشویی راحت تر باز و بسته می شود.

با اینکه بکارگیری و نصب پنجره های دوجداره مدل کشویی سود بیشتری برای شرکت های فروش درب و پنجره دوجداره یو پی یو سی دارد, اما بیشتر استفاده از پنجره دوجداره لولایی پیشنهاد می گردد. با این حال تبدیل پنجره لولایی به کشویی امکان پذیر است .

ویژگی های پنجره دوجداره لولایی و کشویی:

۱- پنجره کشویی دارای پروفیل بازسازی نمی باشد.

۲- پنجره لولایی به دلیل وجود لاستیک EPDM فیتینگ و عایق بندی بهتری نسبت به پنجره های کشویی دارد. به این ترتیب که در هنگام بسته شدن لنگه پنجره لولایی ، لاستیک های EPDM که بین لنگه و فریم قرار دارند تحت فشار قرار گرفته و مانع از ورود هوا از فاصله لنگه و فریم می شوند و عایق بندی مناسب صورت می گیرد اما لنگه پنجره کشویی به هنگام بسته شدن فقط در کنار فریم خود قرار می گیرد و لنگه هیچ فشاری در هنگام بسته شدن به فریم نمی آورد و به جای لاستیک EPDM یک سری پرزگیر و درزگیر میان لنگه و فریم وجود دارد که مانع از ورود گرد و خاک و حشرات به داخل می شوند .

۳- در پنجره کشویی به دلیل ساختار پروفیل ، ضخامت شیشه دوجداره و در نتیجه فاصله بین دوجداره کمتر و در نتیجه میزان گاز آرگون بین شیشه ها کمتر می باشد و همین موضوع در کم شدن عایق بندی تاثیر دارد.

۴- یکی از دلایل دیگری که در کم شدن عایق بندی پنجره کشویی تاثیر دارد وجود ریل در زیر لنگه می باشد که فاصله ای بین لنگه و فریم ایجاد می کند.

۵- پروفیل استفاده شده در پنجره کشویی در نوع تک ریل ضخیم تر از پنجره لولایی می باشد و از لحاظ زیبایی، زیبایی کمتری نسبت به پنجره های لولایی دارد .

تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی

بسیار برای ما به وجود می آید که مشتریان گرامی با واحد فنی و مهندسی این شرکت تماس می گیرند و درخواست تبدیل پنجره لولایی به کشویی را دارند.

عموما این دیدگاه در مشتریان گرامی وجود دارند که امکان تبدیل پنجره لولایی به کشویی در داخل واحد مسکونی امکان پذیر است.

حتی در برخی از دوستان این دید وجود دارد که در داخل واحد مسکونی با تغییراتی جزئی و استفاده از یکسری قطعات و پروفیل ، امکان استفاده از پنجره قبلی برای تغییر ماهیت وجود دارد.

آیا واقعا تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی ممکن است؟

باید خدمت شما عرض کنیم که تبدیل پنجره لولایی به کشویی به دلایلی که در پایین اشاره خواهیم کرد امکان ندارد اما امکان تعویض پنجره کشویی به جای پنجره لولایی موجود ممکن است و یا بالعکس.

تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی

در هر نوع پنجره دوجداره متریالی و قطعاتی وجود دارد ازجمله:

  • پروفیل پنجره یو پی وی سی( فریم ، بازشو و..) و گالوانیزه داخلی
  • زهوار نگه دارنده شیشه دوجداره
  • شیشه دوجداره
  • یراق آلات پنجره دوجداره
  • لاستیک آب بندی و یا براشهای گردگیری

هر کدام از این متریال و مواد یاد شده هم در پنجره لولایی وجود دارد هم در پنجره کشویی اما از نظر فنی و هندسی و کاربردی یکسان نیستند.

پروفیل یو پی وی سی پنجره لولایی و کشویی از نظر ساختار موادی یکسان هستند اما از نظر هندسی و متعلقات و قطعات اتصالی یکسان نیستند.

این بدین معنی است که امکان ادغام و مچ شدن این دو پروفیل در یکدیگر وجود ندارد!

همچنین اتصال گوشه پنجره ها در کارخانه به وسیله دستگاه تمام اتوماتیک صورت می پذیرد این بدین معنیست که امکان اتصال کنج پنجرها در محلی جدا از کارخانه غیر ممکن است.

شیشه و یراق آلات مورد استفاده

اندازه و ضخامت محل نصب شیشه در یک پنجره دوجداره لولایی و کشویی حتی با یک ارتفاع و عرض یکسان برابر نیست در واقع استفاده شیشه دوجداره پنجره لولایی در پنجره کشویی ناممکن است.

یراق آلات پنجره دوجداره لولایی و کشویی هم قاعدتا به علت ماهیت اجرایی کاملا متفاوت هستند.

در پنجره دوجداره لولایی برای آب بند و هوابندی از لاستیک های مخصوص استفاده می شود که این لاستیک ها اصلا در پنجره دوجداره کشویی قابل مصرف نیست زیرا در پنجره کشویی برای ایزوله کردن حدودی آن از براشها یا گردگیرها استفاده می شود.

تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی

در پنجره دوجداره لولایی و کشویی ریز اقلاماتی نیز وجود دارند که در یکدیگر مشترک و یکسان نیستند.

با تفاسیر یاد شده متوجه خواهید شد امکان تبدیل پنجره لولایی به کشویی وجود نخواهد داشت.

اما همانطور که گفتیم امکان تعویض پنجره لولایی با پنجره کشویی به آسانی امکان پذیر خواهد بود و این امر توسط کارشناسان و نیروی اجرایی شرکت زودرن بدون هیجگونه تخریب و آسیبی به واحد مسکونی شما انجام خواهد شد.