انواع پنجره دوجداره

انواع پنجره دوجداره

انواع پنجره دوجداره

انواع پنجره دوجداره
انواع پنجره دوجداره

انواع پنجره دو جداره


امروزه استفاده ازانواع پنجره دوجداره از استقبال بالایی در بازار برخوردار است چرا که این پنجره ها عایق سرما، گرما، سر و صدا و گرد و غبار هستند. پنجره های دوجداره دارای انواع مختلقی هستند که ما در این مقاله قصد داریم به بررسی آن ها بپردازیم، پس با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید.


انواع پنجره دو جداره شامل موارد زیر است :


پنجره دو جداره یو پی وی سی


این پنجره ها از پروفیل یو پی وی سی ساخته شده اند که به همین منظور به آن ها پنجره دوجداره یو پی وی سی می گویند، دلیل اینکه پنجره های دو جداره یو پی وی سی طرفداران زیادی دارد و از استقبال خوبی برخوردار است این است که می توان از آن در انواع شرایط آب و هوایی استفاده کرد، این پنجره ها دارای یراق آلات مخصوص به خود هستند که در بازار انواع آن ها موجود است و همچنین پنجره یو پی وی سی در ابعاد و اندازه مختلفی نیز تولید می شود، البته به یاد داشته باشید که در ابعاد بزرگ این پنجره دارای محدودیت است.


یو پی وی سی از جنس پلاستیک می باشد و برای اینکه انعطاف بهتری داشته باشد و از سختی آن کاسته شود با مواد های شیمیایی دیگر ترکیب می کنند، پنجره یو پی وی سی به خوبی می تواند در برابر شرایط آب و هوایی و حرارت ها عایق خوبی باشد البته به شرطی که از مواد با کیفیت تولید شده باشد و همچنین موقع نصب آب بندی مناسب یا همان عایق کاری خوبی داشته باشد.

پنجره دوجداره یو پی وی سی
پنجره دوجداره یو پی وی سی


مزایای پنجره دو جداره یو پی وی سی عبارت است از :

  • وزن کم
  • عایق بودن در برابر سرما و گرما و رطوبت
  • عایق بودن در برابر آلودگی صوتی
  • قیمت مناسب
  • تنوع در طرح ها و رنگ های آن
  • عدم اشتعال
  • طول عمر بالا و مناسب برای انواع ساختمان ها

پنجره های دو جداره آلومینیومی


همانطور که از نام آن پیداست برای ساخت این پنجره از پروفیل آلومینیوم استفاده می شود، برای عایق کردن پنجره آلومینیومی از آلومینیوم ترمال بریک استفاده می شود به این صورت که یک تیغه ی پلی امیدی در بین پروفیل این پنجره وجود دارد و مانع ارتباط بین هوای داخل و هوای بیرون می شود یا به نوعی عایق می شود، آلومینیوم دارای رسانای بالایی است که برای کم کردن این رسانا از تیغه ی پلی امیدی استفاده می کنند.
لازم به ذکر است که پنجره ی دو جداره ی آلومینیومی دارای ابعاد و اندازه های مختلفی هستند و در ابعاد بزرگ نیز موجود هستند که اکثرا در نمای ساختمان به کار می روند.


انواع پنجره دو جداره در باز شو های مختلف


پنجره دو جداره ثابت


این پنجره ها فقط دارای یک فریم و یک قاب هستند و هیچ حالت باز شویی در این پنجره ها وجود ندارد.


پنجره دو جداره تک حالته


این پنجره ها فقط به صورت لولایی باز می شوند.


پنجره دو جداره دو حالته


همانطور که از نام آن پیداست به دو حالت این پنجره ها باز می شوند، روش اولی که می توان این پنجره ها را باز کرد به همان روش لولایی است و روش دومی که می توان این پنجره ها را باز کرد به صورت ۲۵ درجه و مانند پنجره های قطار است.
معمولا این پنجره ها امنیت خوبی را ایجاد می کنند و عایق بهتری نیز هستند که دلیل این امر را می توان به یراق آلات با کیفیت این پنجره ها و عایق کاری خوب آن نسبت دارد.


پنجره دو جداره کشویی


پنجره دو جداره کشویی دارای ریل می باشد که به سمت راست یا چپ حرکت می کند، نکته ای که این پنجره ها دارند این است که این پنجره ها عایق کمتری نسبت به بقیه پنجره ها هستند.


پنجره دو جداره فولکس واگنی


نحوه ی باز و بسته شدن این پنجره ها مانند مدل های ریلی و کشویی است ولی تفاوت در این است که موقع باز کردن آن اول پنجره به سمت بالا حرکت می کند و از قاب فریم خارج می شود و در نهایت بر روی ریل قرار می گیرد، این پنجره ها عایق بسیار خوبی هستند و بیشتر برای ویلاها و ساختمان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که نمای ظاهری آن ها در اولویت است.


پنجره دو جداره آکاردئونی


نحوه ی باز شدن این پنجره ها به این شکل است موقع باز کردن آن همه ی لنگه ها در یک سو جمع می شوند و در جای خود قرار می گیرند، عملکرد این نوع پنجره مانند کرکره های آکاردونی مغازه ها است.


پنجره دو جداره کلنگی


این پنجره ها به یک جهت باز می شوند و بیشتر برای پنجره های حمام و سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.


پنجره دو جداره دایره ای


نام دیگر این پنجره محوری نیز است و باز شدن آن اینگونه است حول یک محور می چرخد، اینگونه از پنجره ها زیبایی خاصی را ایجاد می کنند ولی در بازار کمیاب هستند.


پنجره دو جداره خلیجی


پنجره دوجداره خلیجی از ترکیب پنجره های ثابت و بازشو است که بیشتر برای پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد و زیبایی خاصی را به محیط داخل خانه می دهد.

پنجره دوجداره قوسی
پنجره دوجداره قوسی


پنجره دو جداره کمانی


پنجره دو جداره کمانی از افق دارای قوس است و از این پنجره ها می توان هم به عنوان تکی و هم به عنوان ترکیبی استفاده کرد.

شما می توانید برای تعویض پنجره های قدیمی ساختمان با پنجره دوجداره با زودرن تماس بگیرید و با مشاوره رایگان و دریافت پیش فاکتور از قیمت پنجره دوجداره ساختمان تان مطلع شوید.


با تشکر از اینکه ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، از شما عزیزان می خواهیم که اگر تجربه ای از استفاده از انواع پنجره دوجداره داشته اید، دیدگاه های خود را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

پنجره دوجداره زودرن

مشاوره رایگان زودرن

با ما تماس بگیرید

۳۴۸ ۳۶ ۸۸۸ – ۰۲۱